Twitter Reklamları

Ajanssy Dijital Medya Ajansı olarak, Twitter Reklamları işi aldıktan sonra attığımız adımları sizler için derledik. Bu yazımızda iş ayrıntılarını ve sıkça sorulan soruları görüntüleyebilirsiniz.

1. Adım Sayfa Analizi

Twitter reklamlarına başlamadan önce müşterinin web sitesi ve sayfa analizinin yapılması gerekmektedir. Yapılan anlizler ve müşterinin beklentileri doğrultusunda çıkılacak reklam modelleri belirlenmektedir. Belirlenen Twitter reklam modellerinde kullanmak için tarafımızdan görsel, metin ve video oluşturulmakta veya müşteriden talep edilmektedir. Oluşturulan Twitter reklam modelleri, onaylandıktan sonra reklamlar yayına alınmaktadır.

2. Adım Hesap Optimizasyonu

Twitter Reklam sürecinin ilk aşamasında müşteriden alınan bilgiler doğrultusunda konum, yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi birçok kriterde hedeflemeler yapılmaktadır.Reklamlarından daha iyi performans alabilmek için 3 – 5 – 7 gün aralıklarla optimizasyon yapılması gerekmektedir. Optimizasyon sürecinde devam eden reklamlardan alınan performansa göre detaylı optimizasyon çalışması yapılmaktadır. Doğru kitlenin,yaş aralığının, cinsiyetin ve bölgenin belirlenmesi ile doğru hedef kitleye erişmek amaçlanmaktadır. Maliyeti yükselten reklam modellerinin kapatılması veya yeni reklam modellerinin açılmasıyla süreç devam etmektedir.

3. Adım Raporlama

Yapılan Twitter reklam çalışmasının müşterini beklentisi ( Form, Gösterim, Beğeni, Site Ziyareti… ) doğrultusunda haftalık veya aylık detaylı rapor gönderilmektedir. Hazırlanan rapor verileri tamamen Twitter panelinin verdiği veriler doğrultusunda hazırlanmaktadır.

Sıkça Sorulan Twitter Reklamları Soruları

1- Twitter Reklamlarının performansı nasıl takip edilir?

Twitter’ın detaylı istatistik ara yüzü ile reklam trafiğinizi ve organik erişimleri takip etmeniz mümkün. Stratejinizi şekillendirmek için kullanıcıların her birinin Tweet ile girdiği etkileşimi inceleyebilir, buradan aldığınız bilgilerle hedef kitlenizin daha çok etkileşime geçtiği içerik türlerini tespit edebilirsiniz.

2- Twitter reklamlarının hedefleme seçenekleri nelerdir?

Twitter reklamlarında kullanabileceğiniz kullanıcı adı, cihaz, konum, anahtar kelime ve ilgi alanı gibi hedefleme seçenekleri sizi doğru kullanıcılara ulaştırabilir.

3- Twitter reklamları nasıl ücretlendirilir?

Twitter reklamlarında ücretlendirmeler reklam modeline göre değişmektedir. Twitter reklamları ile ilgili aklınıza takılan bütün sorular için uzman ekip arkadaşlarımızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir