Medya Yönetimi

Ajanssy Dijital Medya Ajansı olarak, Medya Yönetimi işi aldıktan sonra attığımız adımları sizler için derledik. Bu yazımızda iş ayrıntılarını ve sıkça sorulan soruları görüntüleyebilirsiniz.

1. Adım Konumlandırma

Konumlandırma, sektöre uygun dijital medya da varoluşun arayışıdır. Her platforma sektöre göre kaydolur, yönetimleri gerçekleştiririz. Her işletmenin ihtiyacı olan sosyal ağlar belirlenir, konumlandırmalar sağlanır ve sektöre en uygun sosyal medyalar da tarafımızca üyelik oluşturulur.

2. Adım Planlama & Strateji

Hesapları nasıl yöneteceğimize dair planlamalarımızı ve stratejilerimizi belirleyip müşterimize iletiriz.

3. Adım Paylaşım

Firmanın hedefleri için oluşturduğu pazarlama yöntemlerine istinaden geliştirilen iletişim stratejisinin marka için seçilen dijital varlıkları ile bütünleştirilmesi ve her kanala ayrı bir dinamik ve stratejik planlama oluşturma sürecidir.

4. Adım Raporlama

Dijital ortam ve sosyal medyanın 7/24 taranarak yapılan ve özel araçlar yardımıyla gerçekleştirilen raporlama sürecidir.

Sıkça Sorulan Medya Yönetimi Soruları

1- Medya Yönetimi nedir?

Medya yönetimi genel itibariyle sosyal medya hesaplarının nasıl kullanılması gerektiğini, sayfaların büyümesi için nasıl bir işlem yapılması gerektiğini, imaj yönetimini ve kriz anlarında izlenecek yol ve yöntemleri kapsar.

2- Medya yönetimi faydalı mıdır?

Markalar ve firmalar için aktif bir rol oynayan sosyal medya platformları, kurumsal firmalar için de direkt olarak hedeflerine ulaşabilecekleri cazip alanlardır. Sosyal medya hesapları yolu ile firmaların ürünleri kolaylıkla tüketicilere kolaylıkla tanıtılabilir. Bu sayede tüketicilerden geri dönüşleri çok daha hızlı alabilir, çok daha rahat bilgi edinebilirler.

3- Sosyal Medya hesaplarının raporlaması yapılıyor mu?

Sosyal medya hesaplarının raporlamaları 15 veya 30 günlük periyotlar şeklinde gerçekleştirilmektedir. Bu raporlarda, verilerin doğru okunması büyük önem taşımaktadır.

4- Moderasyon yapılıyor mu?

Sosyal medyada hesapları düzenli olarak takip edilerek takipçi yorumları anında cevaplanır. Bu şekilde hareket ederek müşteri memnuniyeti sağlamak, markanın itibarını yüksek tutmak açısından oldukça önem taşımaktadır.

5- Sosyal Medya hesaplarımın adları aynı mı olmalı?

İsteğe bağlı bir durum olmakla birlikte, Sosyal ağ hesaplarınızın tanıtımını kolay bir şekilde yapabilmek için markanızın tüm sosyal medya hesaplarında aynı adı kullanmanızı öneririz. Zorunlu değildir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir